Võrus võiks olla uisuväljak

Oktoobris kirjutatud artiklis tõin välja 12 punkti, kuidas noored Võrru tuua. Võtmerolli mängivad paljuski vaba aja veetmise võimalused. Võrukatega rääkides tuuakse tihti välja korraliku uisuväljaku puudumine. See on ju tegelikult elementaarne ning lihtne investeering, kuid veel realiseerimata unistus.

Rõuges on jääväljak juba olemas, väga korralik pealekauba. Midagi sarnast võiks ka maakonna keskuses olla. Talisport on Võrumaal alati au sees olnud ning kindlast on siin piisavalt inimesi, kes sooviks seda kasutada. Uisutamine on iseloomult elegantne ning mitte liiga palju füüsist nõudev ala, samas äärmiselt arendav. Parandab koordinatsiooni, suurendab võhma ning on hea südamele. Uisuväljak on hea eeldus, et inimesed tubadest välja meelitada. Samuti ideaalne töö- ning kooliväline tegevus, et sõpradega kokku saada. Mõnusa muusika saatel talve nautimine teeb mind juba protsessile mõeldes rõõmsaks.

Haanja, ent ka Kubija, kipuvad linnas elava inimese jaoks kohati kaugeks jääma. Kui pole eriline spordifanaatik ning autoga ei sõida, siis satub võrukas sinna talve jooksul vaid mõnel korral. Samuti pole suusatamine keskmisele inimesele piisavalt lihtne. Eelkõige on suusatamine spordiala, mis sobib paremini treenitud organismile. Teatud vanuses on liigne füüsiline pingutus ka ohtlik. Küll ja küll kohtan radadel vedureid, kel pulss kaugelt üle südamespordiks sobiva. Mõned otsustavad teatud vanuses spordist sootuks loobuda. Pakume neile siis alternatiive ning uusi võimalusi.

Noorte, kuid ka keskealiste ja vanemate vähene liikumine on iga aastaga süvenev probleem. Kooli suusatunnid on vajalikud, kuid kahjuks ebapopulaarsed. Neid võetakse pahatihti ebameeldiva kohustusena. Sporti peab nautima. Kui asi hakkab meeldima, minnakse ka iseseisvalt radadele. Uisutamine on tüdrukute jaoks vahva alternatiiv suusatunnile. See oleks vanemale elanikkonnale hea võimalus taas spordi juurde naasta.

Võimaluste piires võiks kaaluda väljakule külmutustorusiku rajamist, saaks ka väiksemate plusskraadidega jääkatte tagada. Suvel saab väljakut kasutada jalgpalliplatsina. Uisuväljak on üks projektidest, millele hakkan tuleva aasta valimistel kindlasti rõhku panema. Kui osutun valituks ning ideedel piisavalt toetust, loodan mõtted ka teostuseni viia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *