Mehed, aitab tööst, hakkame laulma

Käisin esimesest klassist alates laulmas. Vahelduva eduga olin poistekoori ning kooli segakoori liige pea gümnaasiumiaja lõpuni. Eks vahepeal ikka käis motivatsioon üles-alla ning alati ei olnud kõige kergem proovide aegu trenni ja muu tegevusega ühildada. Siiski pean tõdema, et ei kahetse.

Sel aastal pandi meeste laulu, meie rahvusliku aarde, säilitamiseks kokku Ärkamisaja noorte meeskoorid. Eesmärk on ühiselt sõita 2017nda aasta suvel toimuvale laulupeole. Liitusin Kuno Kerge kutsel Võru omaga. See üks selle aasta parimaid otsuseid. Polnud neli aastat juba kooris laulnud. Pean tõdema, et naudin koorilaulu rohkem kui kunagi varem. Õpime asju hindama siis, kui neid enam ei ole.

Kooriproovid toimuvad mugavatel aegadel, peamiselt nädalavahetustel ning keskeltläbi korra kuus. Paremat viisi laulumeeste kokkutoomiseks raske leida, paremaid koorijuhte samuti. Kuno on oma töös uskumatult professionaalne. Lõbus huumor käib alati asja juurde.

Augustis esinesime pärast laululaagrit Mooste rahvale. Kirjeldamatu kogemus. Nägin silmast silma inimesi, kellele me laul hinge läks. Korraks tundsin, et tõmbab endal silmad märjaks. Keerasin pilgu lakke ja laulsin edasi. See mõnus tunne kestab siiani. See oli investeering iseendasse. Oktoobris laulsime Eesti Vabariigi hümni presidendi ametisse vannutamisel. Olime nende hulgas, kes Riigikogu saalis sellest ajaloolisest sündmusest osa said. Kui peaksin nimetama enda aasta kultuuri- ning kunstielamusi, siis need kaks esimest kindlasti topis.

Miks ma seda räägin? Tean, et minu tutvusringkonnas veel palju laulumehi. Ilmselt ka selle blogi lugejate ning nende sõprade hulgas. Andke endile ning sõpradele võimalus ja tulge laulma.

Laulmine on üks vabastav tegevus. Eriti ühes laulmine. Ega pikka juttu ei olegi. Tule kampa. Liitu siin. Laulukaare all näeme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *